Тривалість життя собаки й кота

Для того, щоб порівняти вік собаки і людини, зазвичай роки пса помножують на сім, міркуючи, що життя цього виду тварин в сім разів менше життя людського. У чомусь це припущення вірне, але не зовсім точне: по-перше – сука у річному віці вже має здатність привести потомство, що не скажеш про семирічну дівчинку, по-друге – в останні десятиліття вік собаки став дещо тривалішим.
Зважаючи на більш інтенсивний розвиток наших менших братів впродовж перших п'яти років від народження, необхідно відповідно й збільшувати коефіцієнт відношення нашого життя і життя тварин. Наведена нижче таблиця Д.Пуньєті допомагає більш точно визначити людський еквівалент віку собаки.
Звісно, що тривалість життя собак залежить від багатьох факторів. Довше живуть ті тварини, котрі ведуть активний образ життя, мешкають у сільській місцевості, забезпечені раціональним та збалансованим годуванням. Попри зусилля багатьох кінологічних асоціацій утримати генетичний матеріал в чистому вигляді, метиси по життєздатності значно випереджають своїх чистопородних братів. Та й сама порода вагомо впливає на вік собак. Так, наприклад, німецькі вівчарки та боксери живуть в середньому 12-14 років, тоді як фокстер'єри доживають до 18-20. Тобто, швидкість старіння у собак великих порід чи не в двічі більша, ніж у тварин-карликів. Тому деякі спеціалісти пропонують визначати відносний вік свого домашнього улюбленця за наступною таблицею.
У віці 7-8 років у собаки починається старість. Поступово зростає її потреба в спокої та теплі, не так чітко виконуються команди, підвищується втомлюваність і дратливість. Як і в більшості людей похилого віку, загострюються хронічні захворювання, слабшає зір та слух, зношуються зуби, вже не так чітко працює серце. І дуже часто власник тварини звертає увагу на проблеми із здоров'ям свого улюбленця запізно або зволікає із візитом до ветеринарного лікаря. Тому й лікування у таких випадках в основному ускладнене чи неефективне.
За схожою таблицею можна визначити й вік іншої нашої чотирилапої улюблениці - кицьки. В середньому кішки живуть 15-20 років. Рекорд тривалості життя належить коту, що прожив 36 років.
Коли постаріємо ми – про нас, звичайно, піклуватимуться наші рідні й близькі. Для собаки й кота найближча істота – це їхній хазяїн. І тільки від нас, в більшості випадків, залежить тривалість щасливих років життя наших улюбленців.
За матеріалами VET.in.UA
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.