Мініатюрна вухата лисиця - фенек

Батьківщина цієї тваринки пустелі Африки. Рятуючись від спеки, фенеки риють нори, в яких проводять день, а вночі виходять на полювання. Вони воліють жити в заростях трави та кущів, де знаходять їжу. Ці маленькі лисички живуть великими сім'ями, що складаються з пари батьків, маленьких цуценят і іноді - більш дорослих дітей. Іноді в одному лігві селиться кілька кланів. Вони люблять «поговорити», передаючи інформацію за допомогою гавкоту та виття.
Цікаво, що ці звірята всеїдні і споживають усе, що можна викопати: яйця, дрібних тварин, включаючи комах, коріння і плоди рослин. Фенеки запасливі - вони відкладають частину їжі «на чорний день», подовгу можуть обходитися без води.
Ще одна їхня особливість - рухливість і стрибучість. При своєму скромному зростанні вони можуть здійснювати стрибки на 70 сантиметрів! Нічний спосіб життя дозволив фенекам розвинути феноменальний слух, нюх і пильність в темряві.
Шлюбний період починається в січні-лютому, а вже в березні або квітні народжується потомство. У норі з м'якою підстилкою з'являється до шести цуценят, які важать тільки 50 грам. Протягом наступних двох тижнів самка залишається в гнізді зі своїми дитинчатами, а самець приносить їй їжу. Мати не підпускає його до новонароджених, тому їжу фенек-тато складає біля входу в нору. У перший раз малюки ризикують покинути лігво у віці п'яти тижнів. До трьох місяців вони освоюють найближчу територію, а потім починають здійснювати більш далекі вилазки. Як раз в цей момент у самки перестає вироблятися молоко.
Починаючи з 6-9-ти місячного віку молоді фенеки досягають статевої зрілості. Фенеки живуть до 10-12 років. У місцях свого природного проживання вони піддаються знищенню через цінне хутро. Проте виловлюють цих тварин і живими, адже це єдиний різновид лисиць, яку можна приручити.
За матеріалами newecolife.com.ua
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.