Головна Цікава планета Чи вміють насправді плакати тварини?

Чи вміють насправді плакати тварини?

Насправді, кішки, як і інші тварини, плакати не вміють. Тоді що ж це за рідина, що наповнює очі наших маленьких і великих сусідів по планеті, яку ми приймаємо за сльози?
Чи вміють насправді плакати тварини?

У багатьох є вдома вихованець, кішка або собака, наприклад, і, прив'язавшись до нього, можна подумати, що іноді тварини відчувають так само, як і людина. Вони, звичайно, можуть висловлювати свої емоції, настрій, але плакати і сміятися може тільки людина, і ніхто інший.

Наприклад, собаки показують свої емоції, але роблять це по-своєму. Зазвичай це несамовиті звуки, схожі на щось середнє між гавкотом, вереском і виттям. Вперше їх видають молоді щенята, коли їх розлучають з матір'ю. Дорослішаючи, наші улюбленці, відчуваючи біль чи образу, можуть скиглити, хникати, але ось сльози у них не з'являються.

Адже щоб по-справжньому плакати, необхідно вміти думати і бути емоційно чутливим. І це зовсім не означає, що у них в очах не з'являються сльози, просто вони призначені для запобігання рогової оболонки від висихання. У деяких випадках з слізних залоз виділяється рідина, яка сприяє виведенню стороннього об'єкту - це звичайна реакція на фізичне подразнення ока через потрапляння стороннього тіла, наприклад, піщинки. Часто власники кішок і собак розповідають, що їхні улюбленці плачуть, але це помилкове враження, просто вологи виділяється занадто багато і вона залишається на морді, адже вони не можуть стерти її руками.

Незвичайну поведінку комах, пов'язану зі сльозами тварин, виявили вчені-зоологи. Виявилося, що деякі різновиди метеликів для підтримання водного балансу в своєму організмі використовують слізну рідину представників фауни. Цікавий збіг - таких комах тільки два види і обидва мешкають на Мадагаскарі.

Перша - нічний метелик Hemiceratoides hieroglyphica висмоктує хоботком сльози у сплячої птиці. Вона запускає під повіки сплячих пернатих гарпун, нагадує хоботок, і смокче рідина.

Їй вдається напитися, не турбуючи сплячих птахів. Ось такий незвичайний спосіб відновлення балансу вологи.

Mecistoptera griseifusa - це друга метелик, вона воліє мати справу з великими спокійними тваринами - антилопами, оленями або крокодилами, які, з відомих причин, не можуть відігнати комах від своїх очей.

Важливо зауважити, таке незвичайне поводження метеликів спостерігається саме протягом вологого сезону, тому зоологи припускають, що таким чином комахи ще й заповнюють брак солі в організмі, якої недостатньо в місцевому грунті. З сіллю пов'язане й інше "слізну" поведінку деяких тварин. Всім відомо, що алігатори проливають рясні сльози, але це зовсім не плач і фраза "крокодилячі сльози" зовсім не означає жалість до жертви.

Рідина виділяється від надлишку солей в організмі, а залози, що виділяють її, розташовані біля самих очей крокодила, тому, коли вони працюють на повну силу, здається, ніби лютий хижак плаче гіркими сльозами. Як і крокодили, багато плазунів, ридають тільки для того, щоб розчинити зайву сіль. Видільна система цих тварин - недосконала, тому у рептилій розвинулися особливі залози, які допомагають ниркам.

Морські черепахи, виходячи на сушу, гірко плачуть, виливаючи жалісливі сльози. Причина виділення з очей великої кількості рідини фізіологічна, а не емоційна, але бразильські індіанці переконані, що милі тварини жалкують про покинуту батьківщину.

Цікавий висновок зробили японські дослідники. Вони з'ясували, що самці мишей випускають "хімікалії сексуального бажання" в рідину, яка зволожує їх очі. Виявляється, що виділяються сльози служать для залучення особин протилежної статі. Пояснюється це тим, що в них містяться феромони, які викликають певну фізіологічну реакцію у інших мишок, їх понюхати.

У шлюбний період самець починає плакати, але не від горя, а для того, щоб залучити жіночу особину. Його рясні сльози здаються самці дуже привабливими і навіть спокусливими, і вона починає доглядати за мордочкою свого партнера. Тут і потрапляє наречена під вплив феромонів. Наречений, в свою чергу, заливається сльозами ще більше, як би даючи зрозуміти, що готовий до створення сім'ї.

Звичайно, у всіх випадках поведінка тварин можна описати, застосовуючи лексику, використовувану для характеристики людської поведінки, але все ж те, що ми називаємо у тварин думками чи почуттями, є не що інше, як інстинкти, реакції і рефлекси.

За матеріалами сайту goodnewsanimal.ru

20.03.2013 12:21:55

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація