Які рослини є небезпечними для домашніх улюбленців?

«Твердження, ніби тварини інстинктивно відчувають, що їм корисно і що шкодить, – не зовсім правильне. Протягом багатьох років співіснування домашніх тварин з людиною, вони загубили природні здібності розпізнавати, що їм корисно, а що для них отруйно. Плюс, аби тварині розпізнавати, їй потрібно це спробувати, тоді вже будуть певні, як і в людини, здатності вирізняти, що хороше, а що – ні. А ці "проби" часто закінчуються у веткабінетах», – каже головний лікар Ужгородської міської ветеринарної лікарні Юрій Шполарич.
«Для кішок потрібно обов'язково ставити на підвіконня якесь травяне насадження, – каже пан Юрій.– У зоомагазинах для всіх тварин продається спеціальна суміш трав».
Найпаче, за словами ветеринара, тварин потрібно оберігати від звичних нам «колючих» рослин. Від них часто страждають кішки та собаки як в процесі ігор, так і в полюванні за комашками. Перепадає від шипованих рослин і домашнім пернатим, які часто розгулюють кімнатними просторами. «Аби залікувати маленьку ранку від шипа кактуса чи ін рослини, буває, що потрібно кілька тижнів. І це, якщо колючкою не занесено ніякої інфекції», – каже пан Юрій.
Величезну небезпеку для здоров'я, а відтак, і для життя домашніх улюбленців, безперечно, становлять рослини з вмістом отрути. Тому, щоб убезпечити домашніх тварин необхідно прибрати із зони їхньої досяжності рослини з отруйними організмами. «Котів чудово відлякують запахи цитрусів, оцту. Є в зоомагазинах і спеціальні спреї для відлякування домашніх тварин, котрими їх привчають до туалету. Всім цим можна окропити місця біля отруйних рослин», – каже пан Юрій.
Які ж рослини становлять реальну небезпеку для здоровя і життя домашніх улюбленців, особливо маленьких розмірів? Ми зробили добірку лише декількох:
1. Адоксові: бузина-ягоди;
2. Амарілліс: нарцис, пролісок та підсніжник
3. Аройдні: арізема трьохлистна, дифенбахія, каладіум, калла, лізіхітум, маланга, філодендрон, айстрові.
4. Бананові: геліконія металева
5. Бересклетові: бересклет
6. Бобові: абрус, акація, акація Манса, астрагал, кінські, кормові, мескалінові, соєві боби, бундук дводомний, горошок духмяний, люпин, вогняна та лімська квасолі.
7. Букові: дуб
8. Буракові: анхуза та геліотроп європейський
9. Верескові: азалія, андромеда, рододендрон
Насправді цих груп більше з сотні, їх всіх можна знайти в мережі.
Як для домашніх тварин, так і для маленьких дітей небезпечні будь-які рослини із сімейства амарилісових, ароїдних, кутрових, пасльонових, молочайних. Небажані і рослини, що виділяються речовини, які дратують шкіру і слизові оболонки. Це плющ, примула, цикламени тощо. Хвилястим папугайчікам, наприклад, достатньо всього трохи подзьобати такі рослини, як у них порушується травлення і підвищується тиск.
«Перші ознаки отруєння у тварини аналогічні людським: блювота, пронос, болі в животі. Якщо Ви впевнені, що тварина отримала отруєння в результаті поїдання отруйної рослини, необхідно викликати блювання, шляхом заливання слабкого розчину перманганату калію в пащу і терміново звернутися у веклініку», – зазначає Юрій Шполарич.
До речі, власникам тварин потрібно пам'ятати, що отруйними можуть виявитися не тільки горшкові, а й зрізані квіти. Навіть у вазу небажано ставити букети з гвоздик, тюльпанів, гіацинтів, нарцисів, лілій, гіпсофіли, молочаю, якщо в будинку є тварини або маленькі діти. «У них аромат виділяє специфічні речовини, котрі у великій мірі є шкідливими для слизових оболонок маленьких тварин і діток. Тому рекомендовано принаймні не розташовувати ці квіти у спальні, чи місцях, де постійно перебуває Ваш чотирилапий, чи малеча».
Ольга Борсук, Зелене Закарпаття
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.