ГоловнаРозділ «Рослини» Кімнатні рослини "Віфлеємська зірка" зацвіте і на Пасху!

"Віфлеємська зірка" зацвіте і на Пасху!

Пуансетія (вона ж – Різдвяна зірка чи молочай прекрасніший) в Америці та Європі вже давно стала символом великого християнського свята. Та як стає жаль цю квітку, коли після свят про неї забувають і вона не доживає до наступного Різдва… Але ж природа створила її довговічною!
"Віфлеємська зірка" зацвіте і на Пасху!

У кінці січня – на початку лютого пуансетія відцвітає природнім образом, і її стовбур самостійно оголюється. Але позбуватися рослинки рано! Обріжте її, залишаючи 10-15 см стовбура над землею, і дайте поспати: поставте у темне місце, наприклад, під ванну. Поливати треба лише трішки, аби земля зовсім не пересохла, бо квітка тоді загине.

Уже в березні-квітні рослинка викине нові паростки. Тепер можна пересадити її у новий ґрунт. Найкращий варіант – це суміш листяного перегною, піску та сухого гною у пропорції 2:1:1. Можна зразу перемішати його із гранульованим добривом повільної дії, дотримуючись інструкцій на упаковці. Тепер пуансетії потрібно буде багато світла (поверніть її на попереднє місце на підвіконні), тепла та вологи. Раз в тиждень сприскуйте її. Зайві паростки треба регулярно підрізати. Але будьте обережні: якщо розламати листок пуансетії, то виділиться білий сік, який може викликати подразнення шкіри та алергію. Після догляду за квіткою ретельно мийте руки, аби цього уникнути.

Та не спішіть викидати ці паростки, а використайте для розмноження: поставте їх у воду або в суміш із піску і торфу, щедро политу водою з розведеним у ній добривом для укорінення чи стимуляції росту рослини. Коли вона пустить корінці, пересадіть у вказаний вище субстрат.

Святковий вид пуансетії надають так звані приквітники – великі контрастні листя на верху цьогорічних паростків. Вони у природному середовищі (тобто на батьківщині квітки – Мексиці) яскраво-червоні. Однак за роки селекції були виведені сорти Віфлеємської зірки з білими, рожевими, жовтими, персиковими, кремовими приквітниками і навіть плямисті різновиди. А ось самі квіти – це ледь помітні, маленькі, жовтувато-зелені бусинки. Приквітники тримаються на рослині кілька тижнів, тому якщо Ви хочете продовжити чарівне «лжецвітіння» – поставте квітку на сонячне вікно, забезпечте температуру повітря не нижче 16 °С і постійно зволожуйте ґрунт. Але не дай Бог розмістити рослину на протязі чи впритул до холодного віконного скла: вона зразу ж почне скидати як нарядні, так і зелені листки!

Різдвяна зірка зацвіте уже наступного Святвечора, якщо з ранньої осені протягом 2-2,5 місяців Ви будете накривати її чорним поліетиленом мінімум на 14 годин. Короткий світловий день і повна темнота уночі – необхідна умова для того, аби приквітники отримали необхідний колір та сама рослина зацвіла. Також ретельне затемнення потрібне для того, аби під час росту на яскравих листках не з’явились темні плями.

Вороги Різдвяної зірки – щитівка і павутинний кліщ. Звичайно, що найкращий засіб при боротьбі зі шкідниками – це профілактика. Періодично оглядайте верхню і нижню частини листочків для своєчасного виявлення паразитів. Якщо ви помітили жовтуваті буріючи плями (кліщ) чи коричневі круглі лусочки (щитівка), протріть їх ватним диском, змоченим у мильному розчині.

«Виганяти» пуансетію можна кілька разів у році, та при бажанні «запрограмувати» потрібну дату цвітіння. Для цього потрібно почати ховати її за 2 місяці до події. Наприклад, щоб отримати красиво забарвлену квітку до цьогорічної Пасхи (20 квітня), починайте уже 20 лютого стимулювати процес зафарбовування приквітників. До речі, можна не накривати темним поліетиленом, а просто десь о 18:00 закривати квітку у темній шафі, а наступного дня о 8:00 забирати звідти. Головне – не забувайте це робити щоденно.

Зелене Закарпаття

11.01.2014 18:34:40

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація