ГоловнаРозділ «Ландшафт» Різне Добре забуте старе тепер модно

Добре забуте старе тепер модно

Присадибна ділянка з елементами старовини нині дуже популярна. Багато поціновувачів української культури оформлюють свої подвір’я у національному стилі, який ще називають «сільським».
Добре забуте старе тепер модно

У кожної нації є свої традиції, обряди та символи, що роблять її особливою і неповторною. Безсумнівно, вони залишають свій слід також в архітектурі та дизайні. Здавна характерною ознакою українського саду були плодові дерева та кущі. Найбільше полюбляли українці висаджувати яблуні, груші, вишні, черешні, абрикоси, сливи, смородину, аґрус тощо. Грядки ж пашіли лікарськими рослинами, зеленню та овочами. А біля будинку обов’язково росла червона калина та різноманітні квіти: мальви, маки, айстри, барвінок, маргаритки, флокси, чорнобривці…

Сьогодні все частіше можна побачити присадибні ділянки у так званому стилі «Садок вишневий коло хати». Багато поціновувачів української культури оформлюють свої подвір’я саме у національному стилі, який ще називають українським, або сільським ( до речі, таку назву він отримав тому, бо колись таким чином були оздоблені подвір’я саме в селах). Привертають увагу прохожих і клумби з різнобарвними квітами, і плетені огорожі-тини, на яких висять глиняні глечики, і по-особливому оздоблені колодязі. Тепер ще для більшого колориту можна поставити і опудало ( у свій час воно служило для того, щоб відганяти птахів від урожаю).

Головне, щоб декорації добре вписувалися з будівлями та природним середовищем. Це зовсім не означає, що ваш будинок повинен бути вимощений з глини і вкритий соломою (хоча, виглядало б дуже оригінально). Якщо у вас ще є місце у дворі, можна зробити стилізовану альтанку, зроблену з дерева із солом’яним дахом. Доріжки вимостити із природніх матеріалів (каменю, дерева і т.д.). Рослини краще підбирати за кліматом, де ви живете.

Проте, якщо ви вже вирішили дотримуватися цього стилю, обов’язково посадіть калину, вербу, соняшник, дуб, мальви, барвінок, любисток, чорнобривці… Ці рослинні символи України нададуть особливоі своєрідності вашій присадибі.

Плетену огорожу або терасу можна задекорувати не тільки квітами, а й хмелем, в’юном, горошком. Не забудьте зробити невелику грядку із запашними травами, вони не тільки прикрасять ваше подвір’я, але й наповнять його свіжими ароматами природи.

Український стиль також передбачає використання різноманітних предметів вжитку. Це можуть бути діжки, перевернуті бочки (дерев’яні), декоративні возики, плетені із лози посудини тощо.

Важливо те, що для оформлення подвір’я у сільському стилі не потрібні великі площі. Головне - правильне розташування всіх елементів. Також не перестарайтеся із наповненням, залишіть певну частину ділянки не засадженою.

Щодо сільського стилю у ландшафтному дизайні, то він уникає прямих ліній та правильних геометричних фігур. Тут переважають овальні, круглі або звивисті форми. Акуратно стрижений газон замінюється на зарослу галявину зі строкатою рослинністю. Гарний вигляд має жива огорожа з різними за висотою деревами чи кущами.

Ольга Білей, Зелене Закарпаття

29.07.2013 1:01:03

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація