ГоловнаРозділ «Ландшафт» Елементи ЛД Як доглядати за газоном

Як доглядати за газоном

Для того, щоб газон виглядав красиво, за ним потрібно правильно доглядати. Якщо заздалегідь спланувати щомісячні заходи з догляду, можна заощадити час і потрібно буде витрачати мінімум зусиль.
Як доглядати за газоном

Весна

Ранньою весною роблять весняне прибирання – розчісують траву, видаляють злежану за зиму повсть. Зведіть до мінімуму всі пересування по сирому газону.

Аерація: в березні проводять проколювання газону. Повітря, що надходить в грунт, підсилює поглинання води і поживних речовин кореневою системою злаків і перешкоджає застою води.

Обробка фунгіцидами: її необхідно робити, якщо на газоні з'явилися перші ознаки хвороб. Це дозволить уникнути розповсюдження інфекції.

Підгодівля: щоб трав'яний покрив був щільним, а трава – красивою і стійкою до посухи, захворювань і бур'янів, навесні вносять повне комплексне добриво з переважанням азоту.

Прочісування: як тільки висохне верхній шар грунту, для видалення сухого та загнилого листя і пагонів газон прочісують віяловими граблями в двох напрямах – вздовж і впоперек.

Боротьба з бур'янами: для цього використовують звичайну газонокосарку. Сланкі або розеткові рослини, які не знищуються при стрижці або пристосовуються до неї – кульбаби, кінський щавель, видаляють совком. З хімічних засобів боротьби з бур'янами застосовують препарат «Раундап».

Підсів: траву підсіюються, якщо газон неоднорідний. Для цього низько скосіть уражені ділянки і звільніть їх від скошеної трави. Розпушіть верхній шар грунту, посійте траву, взявши половину зазначеної на упаковці норми насіння. Після підсіву газон мульчують сумішшю торфу та піску і поливають. Для отримання більш дружних сходів проведіть підгодівлю місць підсіву стартовим добривом для газонів.

Стрижка: регулярні стрижки газону починають, коли трава відросла на 8-10 см. Не зрізайте її занадто низько, залиште мінімум 5-6 см, щоб вона відновилася після зими. Прибирайте скошену траву з газону – в дощову погоду вона може почати гнити.

Літо

У червні стає видно, чи правильним був догляд за газоном в попередні місяці. Настала черга регулярних заходів – стрижки, поливу, мульчування, вирівнювання країв.

Стрижка: не зрізайте траву занадто коротко. Після кожної стрижки і між укосами, особливо в суху і жарку погоду, газону необхідний вечірній полив.

Полив: посеред літа в спекртну суху погоду ріст трави сповільнюється і вона може вигоріти. Тому в цю пору року газону необхідний рясний полив. Його проводять раз в 3-5 днів або частіше, залежно від погодних умов.

Аерація: для підтримання оптимального газообміну проводять аерацію. Проколіть поверхню газону садовими вилами або аератором. Не обов'язково проводити аерацію на всій площі - можна обробити тільки помітно ущільнені місця.

Боротьба зі шкідниками: якщо на газоні з'явилися кроти і мурашки, позбавитися від них можна перевіреними способами. Проти кротів встановлюють вертушки, що шумлять на вітрі , а мурашники видаляють лопатою, після чого пошкоджені ділянки газону підсівають.

Осінь

На початку осені газон продовжують регулярно стригти і поливати. У міру необхідності проводять аерацію.

Підгодівля: для цього в грунт вносять фосфорно-калійні добрива, стимулюють утворення коренів і зміцнюють клітинну тканину трави. Такі заходи підвищують стійкість газону до хвороб і низьких температур.

Аерація: її рекомендують проводити для відведення дощової води в більш глибокі шари грунту і запобігання гниття газону.

Стрижка: наприкінці жовтня або початку листопада траву косять з таким розрахунком, щоб вона встигла відновитися і відрости на 2-3 см. Надто високий травостій схильний до вимерзання і випрівання, а надто короткий може постраждати від нестачі кисню.

Прибирання: з газону прибирають опале листя. Це забезпечить доступ світла, запобіжить гниттю і поширення хвороб.

Зима

Для того, щоб уникнути появи навесні на газоні залисин, в холодну пору року потрібно звести до мінімуму навантаження на нього.
Рекомендації: не ходіть по газону, поки шар снігу не досяг 20 см. Не заливайте на ньому каток – інакше трава вимерзне. Чи не звалюйте на газон прибраний з доріжок сніг – це може спровокувати випрівання трави. Під час відлиг на поверхні снігового покриву утворюється крижана кірка, яку необхідно руйнувати.

19.06.2012 14:15:35

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація