ГоловнаРозділ «Тварини» Комахи На виставці тропічних метеликів в Ужгороді можна спостерігати увесь процес народження метелика ФОТО

На виставці тропічних метеликів в Ужгороді можна спостерігати увесь процес народження метелика ФОТО

На виставці метеликів молодого біолога Євгена Ажипи щотижня можна побачити нові екземпляри тропічних крилатих. Попри те, спостерігати за їх природнім процесом розвитку — від гусениці до прекрасної крилатої.
На виставці тропічних метеликів в Ужгороді можна спостерігати увесь процес народження метелика ФОТО

Виставка тропічних метеликів, яка вже третій тиждень проходить у стінах ужгородського ПАДІЮНУ, збагачується чи не щотижня. Попри кілька десятків видів екзотичних крилатих красенів, тут можна познайомитися з представниками української ліпідофауни. До прикладу, з прекрасним Saturnia pyri — найбільшим нічним метеликом Європи, популяцію якого Євгену Ажипі вдалося відновити на Закарпатті. Щоправда, наразі цього красеня можна побачити, а також придбати, лише в засушеному вигляді. Живого Saturnia pyri привезти на виставку обіцяють організатори вже на днях.

Збагатилася виставка і нічними красенями тропіків. Зокрема, павільйоном літають прекрасні білокрилі представниці родини Морфі – Morpho polyphemus. Ці крилаті населяють територію від Мексики до Коста- Ріки. До речі, окрім зовнішньої краси, Morpho polyphemus мають хорошу вдачу — самці виду у період розмноження дбайливо охороняють свою територію від іниших білокрилих. Нічної пори компанію морфам складають Eacles imperialis — красуні жовтуватого забарвлення, ареал поширення яких –територія від Мексики на півдні до Канади на півночі і від Скелястих гір на заході до Атлантичного узбережжя на сході.

Вже скоро до них приєднаються нічні дубові шовкопряди з Японії – Antheraea yamamai. Поки на виставці вони представлені у вигляді гусениць та лялечок, однак вже скоро з них будуть метелики. Та процес народження крилатого не менш приємний для ока, аніж споглядання вже “готового” метелика. “Гусениці Antheraea yamamai у нас з лютого. Зараз деякі з них, так би мовити, вбираються у допоміжний захист – кокон – оболонку з шовку. Деякі вже на стадії лялечки – стадії розвитку метелика вже таким, яким ми його звикли бачити, отож через два місяці ми побачимо цих японських крилатих. Antheraea yamamai має лише одне покоління у році”, – розповідає процес народження одного з крилатих нічних Японії, представлених на виставці, її екскурсовод Анастасія.

Звичайно, за один, а то й більше, візитів на виставку не побачити й десятої частини багатства тропічної ліпідофауни, яку організатори дійства показують поетапно. Та цьому є вирішення – найбільш вподобаного і не баченого вживу красеня можна придбати на виставці у вигляді аплікації – засушеного віджитого метелика.

Зелене Закарпаття

23.05.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація