ГоловнаРозділ «Тварини» Декоративні тварини «Шиншила усе частіше стає домашньою улюбленицею», – кажуть у зоомагазинах Ужгорода

«Шиншила усе частіше стає домашньою улюбленицею», – кажуть у зоомагазинах Ужгорода

Наче іграшка м’яка, Щічки мов у хом’яка. Хвостик ніби в білочки, У малої чиночки (Н. Гуркіна)
«Шиншила усе частіше стає домашньою улюбленицею», – кажуть у зоомагазинах Ужгорода

Здогадались хто це? Знайомтесь – шиншила (Chinchilla) – симпатична і приємна пухнаста тваринка.

Батьківщина шиншил – Південна Америка. Розрізняють два види: малу, або довгохвосту та велику, або короткохвосту шиншилу, які належать до ряду гризунів.

Тваринка не великих розмірів, нагадує кролика і білку. У шиншили порівняно велика голова, гарно виражені очі, коротка шерсть, досить довгий хвіст, як правило, злегка закручений до верху. Тварини найчастіш сірувато-блакитного (попелястого) забарвлення, за виключенням білого черевця. Хутро дуже м’яке, густе і міцне. Дорослі особи важать від 400 до 700 грамів, довжина туловища – 20-35 см, довжина хвоста – 10-15 см. Тривалість життя звіряток може досягти 20 років.

Шиншилу можна спокійно тримати вдома, але для того, аби вона добре себе почувала треба створити оптимальні умови проживання.

Перш за все, потрібно підготувати клітку, в якій перебуватиме тваринка. «Для однієї шиншили клітка має мати розміри 70 – 50 см, висоту – 50 см. На низ клітки можна насипати тирсу або стружку. Тваринка дуже чистолюбна і майже не має запаху», – розповідає продавець-консультант зоомагазину Катерина Бажів.

У клітці повинен знаходиться будиночок, завжди свіжа вода в напувалці. Шиншили дуже чутливі до стресів, не люблять крику, галасу і потребують тихої, спокійної обстановки. Саме тому цих тваринок радять не заводити сім’ям з малими дітьми. Потрібно зважати й на те, що тваринки активні в нічний час доби, а вдень сплять.

Продавець зоомагазину Катерина наголошує на тому, що у приміщенні, де житиме шин шила повинно бути свіже повітря, але ні в якому разі немає бути протягів. Оптимальна температура – 18-20 градусів.

У їжі шиншили не вибагливі. Годувати їх можна спеціальними кормами. У літній період до їхнього раціону можна додавати насіння рослин, сухі скоринки хліба, а взимку – сіно, гілочки дерев, горіхи, сушені фрукти (яблука, курагу, сливи, родзинки).

Для того, щоби у шиншили було хороше хутро потрібно один раз у 3 дні ставити ванночку з дрібним піском.

Царські звірятка надзвичайно грайливі та спритні. У цьому ми переконалися у зоомагазині, де наразі перебувають дві шиншилки: самка і самець. За словами працівників, чимало людей заводять шиншил в якості домашнього улюбленця.

Ольга Палош, Зелене Закарпаття

09.10.2013 17:21:33

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація