ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Використання кавової гущі у садівництві

Використання кавової гущі у садівництві

Залишки кави здавна мали широке застосування: у сфері косметології, хімії та садівництва. Кавова гуща як добриво у садовій справі з часом отримує все більше поширення.
Використання кавової гущі у садівництві

Кавова гуща – екологічно чисте добриво для рослин завдяки високому вмісту азоту, фосфору, калію та інших мінеральних речовин. По-перше, кавова гуща є відмінним продуктом для органічного підживлення рослин. Тут багато людей вважають, що кавова гуща володіє високою кислотністю і її можна використовувати лише на кислотних грунтах, або для рослин, які віддають їм перевагу. Наприклад, гартензія, папороть. Однак, експерименти хіміків США довели, що більша частина кислотності кави видаляється під час її варіння:

"Смажена кава володіє невеликим рівнем кислотності, однак встановлено, що вся кислота є водорозчинною і видаляється у процесі варіння. Використана гуща має нейтральний рівень кислотності: 6,9, зі значною буферною ємністю - додавання кави в кислий розчин призводить до того, що розчини стають нейтральними. Конкретні показники рівня кислотності від використаної гущі будуть залежати від лужного складу води, використовуваної при заварці, але при будь-якій питтєвій воді, показання будуть близькі до нейтральних. " – йдеться у оформленому письмово результаті експерименту.

По-друге, кава може використовуватися у якості перегною який буде утримувати вологу і не дозволяти рости бур'янам.

По-третє, кавова гуща є хорошим профілактичним засобом від плодової мошки на горшкових рослинах. Вчені з Дослідницької служби Міністерства сільського господарства США, випробувавши кофеїнові аерозолі на слимаках, що поїдають кімнатні рослини, помітили, що 1-2%-ний розчин кофеїну за 2 дні вбиває майже всіх равликів. Менша концентрація розчину-приблизно 0, 01% - відлякує їх.

У якості добавки в компост або безпосередньо на садових грядках кавова гуща привертає дощових черв'яків, котрі розпушують грунт. Тут кавова гуща допомагає позбутися мурах (мурахи не люблять запах кави) і є хорошим репелентом від полевкових.

Садівниця з Ужгорода Ліза Сабо каже, що постійно, що постійно виготовляє кавовий компост для удобрення та збереження від шкідників свого саду. «Беру сміттєвий бак або контейнер з кришкою, наповнюють органічними відходами, додають кавову гущу і закриваю. Через чотири місяці органічне добриво готове. Коли бракує часу, розподіляю кавову гущу на садових грядках», - розповідає садівниця.

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

15.01.2013 16:29:56

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація