ГоловнаРозділ «Охорона природи» Наукові дослідження На Закарпатті вивчали популяцію ведмедя бурого в Українських Карпатах

На Закарпатті вивчали популяцію ведмедя бурого в Українських Карпатах

У семінарі взяли участь і працівники НПП "Синевир".
На Закарпатті вивчали популяцію ведмедя бурого в Українських Карпатах

Тренінг «Менеджмент природних оселищ і міграційних коридорів ведмедя бурого» відбувся в місті Рахів 14 березня 2014 року. Тренінг було присвячено визначенню та узгодженню заходів щодо збереження ведмедя бурого в прикордонній українсько-румунській території та його оселищ і міграційних коридорів.

Захід відбувся в рамках проекту «Відкриті кордони в Українських та Румунських Карпатах», який ініційований Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) та реалізується за сприяння ЄС. Партнерами та реалізаторами проекту виступили Мармароське відділення Дунай – Карпатської програми WWF (Румунія) та Рахівська районна громадська організація «РахівЕкоТур» (Україна). Координатором української частини проекту, WWF – ДСРО є к. б. н Богдан Проць. На тренінгові з української сторони виступив співробітник інституту екології Карпат ( м. Львів) к. б. н. Тарас-Андрій Башта, який розповів про отримані наукові результати в ході виконання проекту.

Тренінг успішно підтримали і поділилися досвідом роботи з бурим ведмедем як в природних умовах, так і в реабілітаційному центрі бурого ведмедя працівники НПП «Синевир». На заході виступили заступник директора з науково-дослідної роботи НПП «Синевир» Юрій Тюх, начальник Реабілітаційного центру бурих ведмедів НПП «Синевир» Ярослав Бундзяк та лікар-ветеринар реабілітаційного центру НПП «Синевир» Михайло Маслей. На тренінгові активно обговорювались питання міграцій ведмедів, їх чисельності в Українських Карпатах, біологічних особливостей ведмедя в цілому, етологічних особливостей та хвороб. Також звернули увагу на питання адаптації молодняка бурого ведмедя до природних умов, тобто повернення їх в природне середовище, адже сьогодні вже існує й така методика.
В кінці тренінгу було наголошено, що при продовженні виконання проекту, його географія буде розширена по всіх природоохоронних територіях Українських Карпат, зокрема, й на території НПП «Синевир». Адже тут функціонує єдиний в Україні Реабілітаційний центр бурих ведмедів і є для цього сприятливими природні умови національного парку.

Наприкінці учасники тренінгу обмінялися між собою досвідом в охоронній справі бурого ведмедя, буклетами, брошурами, презентаціями та фільмами.

За інформацією НПП "Синевир"

21.03.2014 12:04:49

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація