Головна Цікава планета Цікаві факти про фламінго

Цікаві факти про фламінго

У фламінго найдовші серед пернатих ноги, найдовша шия, довша ніж у лебедя.
Цікаві факти про фламінго

Фламінго зовні нагадують лелекоподібних, але основні ознаки голінастих у фламінго йдуть з приставкою «дуже »: дуже довгі ноги і дуже довга шия. Більше того, у фламінго найдовші серед пернатих ноги, найдовша шия, довша ніж у лебедя. Є у них схожість і з гусеподібними – наприклад , з'єднання плавальної перетинки пальців на ногах. Ця перетинка потрібна не для плавання , а для ходіння по вузькому грунті. Але цих подібностей недостатньо, щоб приєднати фламінго до якого-небудь з цих загонів , тому їх виділили в загін фламінго з п'ятьма видами, об'єднаними в одне сімейство.

Дзьоб фламінго схожий з цідильним апаратом вусатих китів – благо і їжа у них одна : дрібні планктонні організми – рачки , черви і одноклітинні водорості. Стоячи у воді (іноді по черево), фламінго опускають голову на довгій шиї, і, водячи їй з боку в бік, проціджують з води планктон. Язик поршнем виштовхує зайву воду з дзьоба через щілини. Планктон при цьому затримується в дрібному решеті рогових пластинок, якими облямована і верхня частина дзьоба, і нижня.

Найбільший в загоні – рожевий (звичайний) фламінго, завбільшки з гусака (зростання до 1,5 м , до 4 кг). Він живе на півдні Європи і в ряді областей Азії та Африки, в основному з океанічних узбереж і на півночі Південної Америки, частково в Центральній Америці і на Галапагоських островах. Американські рожеві фламінго, пофарбовані в яскравий червоний колір, вважаються колірною варіацією фламінго Старого Світу або підвидом рожевого фламінго. Гніздяться в помірних зонах фламінго – перелітні птахи, решта фламінго осідли . Дуже схожий на рожевого малий фламінго (1 м, до 2 кг), що мешкає в Африці і біля берегів Перської затоки.

Три американських види фламінго (фламінго Джеймса, андський і чилійський фламінго) виділені в окремий рід. Ці фламінго живуть в Андах, по берегах солоних гірських озер на висоті до 3000 м. У цих видів більш довгі крила , ніж у решти фламінго, бо саме такі крила потрібні для польоту в розрідженому повітрі високогір'я. Взимку гірські озера покриваються льодом , але фламінго зазвичай не залишають їх цілий рік .

Лише у разі повного замерзання водойм птиці спускаються до підніжжя Анд і зимують в долині.

За матеріалами my-world-animals.blogspot.com

18.04.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація