ГоловнаРозділ «Охорона природи» Заповідна справа Уряд збільшив штрафи за нищення заповідників

Уряд збільшив штрафи за нищення заповідників

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження такс для обчислення розміру збитків від порушень законодавства про природно-заповідний фонд».
Уряд збільшив штрафи за нищення заповідників

Документ розроблений Міністерством екології та природних ресурсів. Він скасовує аналогічну постанову від 1998 року і значно збільшує штрафи за знищення флори і фауни, засмічення територій і несанкціонований в’їзд транспорту у заповідники.

«Підвищення штрафів посилить збереження природно-заповідного фонду та збільшить надходження до бюджету», – цитує «Комерсант-Украина» директора департаменту заповідної справи Мінекології Віктора Канцурака.

Об’єктів природно-заповідного фонду – заповідників, ландшафтних парків в Україні налічується 7600. Їх площа становить близько 7% загальної території країни.

За новими правилами, максимальний штраф за незаконно зрубане дерево становитиме 6066 грн (раніше – 1103 грн). Посилюється також відповідальність за незаконну косовицю: 18,2 тис. грн за 1 га (3 тис. грн) і самовільний випас худоби: 273 грн (30 грн). Незаконний збір грибів буде тарифікуватися по 27 грн за одиницю (5 грн/шт), а ягід – 137 грн за 1 кг (25 грн/кг).

Окрім того, багаторазово збільшуються штрафи за незаконне знищення тварин. Так, за вбивство лося доведеться заплатити 40 тис. грн (2 тис. грн), козулі – 8,8 тис. грн (860 грн), лисиці – 2,6 тис. грн (550 грн). Любителям несанкціонованого полювання доведеться заплатити 1824 грн штрафу (350 грн) за ондатру і 938 грн – за зайця (180 грн). Найменший штраф за знищення степової миші – 26 грн. Те ж стосується і птахів. Наприклад, штраф за фазана буде 939 грн, за дикого гусака – на 1 грн менше, а за перепела – 469 грн (раніше – 180 грн). При цьому покарання за незаконну ловлю риби складе, зокрема, за осетрових – 4513 грн/шт (раніше – 550 грн), сома – 752 грн (94 грн), щуку – 903 грн (55 грн). За молюсків доведеться заплатити по 2,5 тис. грн/т (480 грн).

Несанкціонований проїзд транспорту по об’єктах природно-заповідного фонду обійдеться у 208 грн за легковий автомобіль (40 грн) і 286 грн – за автобус (55 грн). Штраф за посадку вертольота становитиме 10,4 тис. грн (2 тис. грн). У документі вказується, що штрафи не застосовуються, якщо природі було завдано шкоди при рятуванні людей та в інших надзвичайних ситуаціях.

У Мінекології уточнили, що стан природоохоронних об’єктів контролюють Державна охорона природно-заповідного фонду України та Державна екологічна інспекція. «У 2012 році працівники служби охорони установ природно-заповідного фонду Мінекології склали 1383 протоколи про адміністративні правопорушення», – повідомив Канцурак. В.о голови Держекоінспекції Ігор Кошелєв додав, що у I півріччі цього року служба провела 1318 перевірок і притягла до адміністративної відповідальності 152 порушники.

Проте екологи вважають, що природоохоронний нагляд в Україні проводиться формально. «Збільшення штрафів – це добре, але Держекоінспекція могла б працювати ефективніше. Зараз контроль є тільки там, де працює адміністрація об’єктів – у національних парках і заповідниках»,– зазначив заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. «Природоохоронні об’єкти у нас часто взагалі ніяк не позначені, немає кадастру природоохоронних земель, а фермери, розорюючи землю, навіть не знають, що це заповідник»,- підтримав колегу активіст екологічного співтовариства «Печеніги» Сергій Балобин.

За матеріалами zik.ua

25.07.2013 11:33:41

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація