ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Економно поливаємо городину і квіти

Економно поливаємо городину і квіти

Однією з основних умов росту й розвитку рослин є достатня кількість вологи. І якщо її не вистачає в ґрунті, потрібно поливати оптимальними нормами, попередньо перевіривши воду на придатність для цього.
Економно поливаємо городину і квіти

Дехто з власників присадибних та дачних ділянок має можливість щедро полити грядки (близько розташовані джерела води − озеро, річка, є електронасос тощо). Але в переважної більшості такої можливості нема. Отож, необхідно звернути особливу увагу на мульчування (укривання поверхні ґрунту соломою, перегноєм, мульч-папером тощо для захисту його від пересихання й перегрівання).

Але у кожного на городі ростуть особливо цінні для нього рослини, які хотілося б поливати, а води обмаль. Тому пропонуємо економний спосіб витрачання води. Зараз накопичується багато пластмасових пляшок з-під напоїв місткістю 1, 1,5 і 2 л. Гострим ножем відрізаєте дно такої пляшки, викопуєте ямку поблизу кореня рослини, кладете на дно ямки кілька жмень соломи або трави (щоб горло не за-бивалося) і закопуєте пляшку горлом вниз.

Вода має бути не холодною (не одразу з криниці). Бажано поливати рослини розчином органічних та мінеральних добрив, приготованим у бочках, наприклад, розведеним у воді коров’яком 1:10. Але хочемо звернути увагу на те, що кущам і деревам не слід передозувати азоту в другій половині літа, бо це може призвести до недостатнього визрівання однорічного приросту. Наголошуємо й на такій деталі: перш ніж поли¬вати розчинами мінеральних або органічних добрив, слід рясно полити рослини водою.

Ефективність поливання під корінь збільшується, якщо перед садінням у лунку внесено перегній, гній або хоч якісь органічні рештки. У місцях, удобрених органікою, обов’язково зробить нору кріт і вода «тікатиме». Тому слід затоптати нори навколо рослини в діаметрі до 1 м.

Переваги такого способу поливання: економія води (при поверхневому її потрібно набагато більше); повне використання вологи, менше розвивається поверхневих коренів; зменшуються фізичні затрати (за поливання в лунки потрібно їх готувати, потім засипати, та й корені при цьому пошкоджуються); простота поливання: пройшовся по пляшках з поливалкою і все.

Навіть діти впораються із цією роботою, тому маєте ще й чудову можливість привчати своїх нащадків до праці на городі.

Зелене Закарпаття

10.04.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація